Haberler TESİD YENİLİKÇİLİK VE YARATICILIK ÖDÜLÜ


TESİD YENİLİKÇİLİK VE YARATICILIK ÖDÜLÜ

TESİD YENİLİKÇİLİK VE YARATICILIK ÖDÜLÜ

25.01.2018 15:32

TESİD Yenilikçilik Yaratıcılık Ödülü 2017’de Esit’in Oldu

 37 yıldır elektronik tartı sektöründe tartı aletleri ve komponentleri imal eden olan Esit Elektronik dünyada hayatın devam edebilmesi için doğal dengenin korunması gerektiğinin farkında olarak, Türkiye ve Dünya’da doğal yaşamı korumaya yönelik projeleri destekliyor ve sponsor oluyor. Esit Elektronik tarafından Türkiye’de tasarlanan ve imal edilen yeni bir buluş olan WHIPCHIP Elektronik Kamçı, at yarışları sırasında atların aşırı kırbaçlanmasına son veriyor.

 2017 yılında Dünya’da ilk olma niteliği taşıyan Esit’in yeni buluşu WHIPCHIP Elektronik Kamçı, bu yıl 16.sı düzenlenen TESİD (Türk Elektronik Sanayicileri Derneği) Yenilikçilik Yaratıcılık Ödülleri kapsamında değerlendirilmiştir. Yarışma, Türk elektronik sektörünün önde gelen kuruluşlarının 2017 yılı içinde hayata geçirdikleri yenilikçi ve yaratıcı projeleri arasında düzenlenmiştir.

16. TESİD Yenilikçilik Yaratıcılık Ödülleri 23 Ocak 2018’de Işık Üniversitesi Maslak Kampüsünde yapılan bir törenle sahiplerini bulmuştur. Esit’in devrim niteliğindeki “Whipchip Vurma Enerjisini Ölçen Kamçı” ile değerlendirildiği yarışmada finalistler arasına kalarak TESİD Jüri Özel Ödülünü almaya hak kazanmış olup, ödülü Esit Elektronik Genel Müdürü Sayın Ferhat Tigrel almıştır. Detaylı bilgi için www.tesid.org.tr sitesini ziyaret edebilirsiniz.

ESİT WHIPCHIP, at yarışı sırasında ata vurulan kamçı sayısını, şiddetini ve yarış boyunca tüm hareketleri algılar ve hafızasında tutar. Ata uygulanan her vuruş, enerji birimi ve hız birimi cinsinden kaydedilir. Yarış sonrasında ise tüm bu bilgiler bilgisayara kablosuz bir bağlantıyla aktarılır ve cezai şart oluşup oluşmadığı kontrol edilir. NFC teknolojisini kullanarak cep telefonları ile haberleşmeye, Whipchip Android aplikasyonu yüklendiğinde jokeylerin cep telefonlarından yarış geçmişlerine ulaşmalarına da olanak tanıyor. Ürünün detaylı incelenebileceği www.whipchip.com web sitesi mevcut olup, ayrıca ürün ve firma bilgilerine www.esit.com.tr üzerinden de ulaşılabilmektedir.


Anahtar Kelimeler:

TESİD YENİLİKÇİLİK VE YARATICILIK ÖDÜLÜ