Esit Elektronik Ltd. Şti.

Elektronik dalında bir mühendislik şirketi olarak 1980 yılında faaliyetlerine başlamış, ilk zamanlarında endüstride çeşitli konularda elektronik sistemler üreterek boy göstermiştir. Geçen süre içerisinde ağırlık ölçme konusuna yoğunlaşmış ve 1987 yılında Esit markasıyla elektronik tartı aletleri üretimine başlamıştır. 

Esit, Elektronik tartı aletleri üretiminde Türkiye`de hep ilklere imza atmıştır; 1987 yılında ilk tartı indikatörünü, 1989 yılında ilk yük hücresini, 1991 yılında ilk otomatik tartı aletlerini, 1996 yılında ilk dijital yük hücresini, 2000 yılında hareketli araç tartı sistemlerini, 2006 yılında operatörsüz ve kablosuz sistemler üretmeye başlamıştır. Türkiye`de sektörünün öncülüğünü yapan şirket, yaratıcı mühendislik ve sıkı arge çalışmalarıyla dünyada sadece gelişmiş ülkelerde üretilen tartı alet ve sistemlerini Türkiye`de üretmeyi başarmış, ürünlerini Avrupa`dan aldığı kalite belgeleri ile tescil ettirmiştir. 

Sakarya Hendek`te 30000m2 alanda kurulu fabrikasında taşıt kantarı üretimi yapılmaktadır. İstanbul Alemdağ`daki 32000m² alanda kurulu fabrikasında ise Yük Hücresi, Elektronik, Çelik Konstrüksiyon, Makina, Metal İşleme, Isıl işlem ve Arge teknik birimleri ile şirketin yönetim ve pazarlama birimleri bulunmaktadır. Fabrikada çalışan sayısı 2011 yılında 270 kişiye ulaşmıştır. Şirketin ana ilkesi kaliteli üretim ve müşteri ihtiyacının yüzde yüz karşılanmasıdır. Hedefi dünya tartı sektöründe teknolojisi ve sürekliliği ile uzun dönem içinde endüstriye hizmet etmektir. 

Türkiye`de son kullanıcı ve üreticilere direkt satış yapan şirketin yurt dışında Bulgaristan,Romanya ve Rusya`da kendi ortaklıkları ve çeşitli ülkelerde acenteleri bulunmaktadır. Başarı ölçüsünü yurt dışı satışlara endeksleyen şirketin ihracat oranı %30'un üzerindedir. 

Esit, tartı aletleri üretimi, geniş mühendislik altyapısı ve tecrübesini bir araya getirerek teknoloji esaslı ağırlık ölçme ve kontrolünde önemli projeleri başarıyla yerine getirmiştir. 

1998 yılından beri ISO 9000 kalite güvence sistemi altında üretim yapmakta olan şirket, yaptığı ve markaladığı ürünlerin Avrupa birliğinde kabul gördüğü anlamına gelen EU sertifikasına sahiptir. Ürünlerinde EN 45501 belgesinin yanında uluslararası OIML, CE sertifikaları bulunmaktadır. 

Tartı, test ve ölçmede Esit ürünlerinin kullanım alanları:

 • İnşaat endüstrisi
 • Kimya ve gıda endüstrisi
 • Metal endüstrisi
 • Tartı aletleri üreticileri
 • Otomotiv endüstrisi
 • Ulaştırma, Tersaneler, Demiryolları, Havayolları
 • Eğitim kurumları ve laboratuarlar


Tüm ağırlık ve kuvvet ölçümü uygulamalarında kullanılan Esit ürünleri :

 • Strain-gage yük hücreleri
 • Göstergeler
 • Kontrol cihazları
 • Tartı Aletleri
 • Platform basküller
 • Kamyon ve treyler kantarları
 • Vagon kantarları
 • Aks kantarları
 • Monoray kantarları
 • Tank tartma
 • Bant kantarları
 • Bantlı kontrol kantarları
 • Doldurma, boşaltma ve dozaj sistemleri
 • Torbalama sistemleri
 • Müşteri isteklerine göre özel dizayn edilmiş çeşitli ağırlık ölçme sistemleri

İnsan Kaynakları Bölümü, Şirketimizin hedef ve stratejileri doğrultusunda kaliteli insan gücü alımını gerçekleştirmek, bu gücün en verimli şekilde değerlendirilmesini sağlamak için başarıyı temel alan çağdaş İnsan Kaynakları uygulamalarını yürütür. Kurumsal başarıya ancak bilgili, deneyimli, işini kendisine meslek edinmiş ve motive olmuş çalışanlarla ulaşılacağına inanan Şirketimiz personeline sürekli yatırım yaparak, çalışan memnuniyetini en üst noktaya çıkarmayı amaçlar. Hızla gelişen sektörde bu yolla farklılığını ortaya koyan Şirketimiz, nitelikli kişilerce ` öncelikle tercih edilen olma ` konumunu giderek pekiştirmeyi kendisine amaç edinmiştir.

İş Başvurusu *Aşağıdaki formu kullanarak Özgeçmişinizi PDF (.pdf) veya Word (.docx) dosyası olarak da bize gönderebilirsiniz.
*
*
*
* Başvur
Staj Başvurusu *Aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

*
*
*
*
*
*
*
Başvur

Kariyer ilanları için tıklayınız.

Sertifikalar

Listeyi sağa-sola çekebilirsiniz

Fuar Takvimi

Esit olarak katılım gerçekleştireceğimiz fuar takvimini görebilirsiniz.


Fuar Tarihi Fuar Adı Salon Şehir Ülke Web Sitesi
22-25 Şubat 2018 FIT OTOMASYON Salon A / Stand E100 İstanbul Türkiye
15-18 Mart 2018 WIN OTOMASYON Salon 3 / Stand C220 İstanbul Türkiye
29 Mart-1 Nisan 2018 WORLD MILLTECH Salon 6 / Stand 619B İstanbul Türkiye
23-27 Nisan 2018 HANNOVER MESSE Salon 11D / Stand B81 Hannover Almanya
11-13 Mayıs 2018 EQUIST ISTANBUL Veliefendi Hipodromu Istanbul Türkiye
13-15 Eylül 2018 SAHA EXPO Salon 11 İstanbul Türkiye
18-20 Eylül 2018 3. PROSES OTOMASYONU ZİRVESİ VE SERGİSİ WOW CONVENTION CENTER İstanbul Türkiye
25-26 Eylül 2018 GELECEĞİN FABRİKALARI FORUMU Stand 23 İstanbul Türkiye
10-13 Ekim 2018 9. ADDISBUILD YAPI VE YAPI MALZEMELERİ Salon Millennium / Stand A63 Addis Ababa Etiyopya
21-24 Şubat 2019 FIT GELECEĞİN ENDÜSTRİYEL TEKNOLOJİLERİ FUARI Salon A / Stand E100 İzmir Türkiye
24-28 Şubat 2019 PARİS ULUSLARARASI TARIM FUARI 6 E 020 Paris Fransa
14-17 Mart 2019 WIN OTOMASYON Salon 3 / Stand C220 İstanbul Türkiye
1-5 Nisan 2019 HANNOVER MESSE Salon 11D / Stand B81 Hannover Almanya

Sosyal Sorumluluk Projeleri

Esit olarak, dünyanın dönmeye devam edebilmesi için doğal dengenin korunması gerektiğinin farkındayız. Türkiye’nin ve Dünya’nın doğal yaşamını korumaya yönelik projelere destek veriyor, sponsorluk yapıyoruz.

Türkiye, doğal güzellikleri ve ev sahipliği yaptığı canlı çeşitliliği bakımından çok değerli bir ülke konumundadır. Firmamız sorumluluk projesi olarak; Ülkemizdeki doğal hayatta var olan türler hakkında anonim olarak bilgi toplanması, toplanan bilgilerin paylaşılması ve doğa sevgisinin gelişmesini, seçmiştir.

Destek verdiğimiz projeler,

www.trakus.org
2007 yılında başlayan proje Türkiye’de yaşayan kuşları konu almıştır. Amacı ülkemizde doğal ortamda yaşayan kuş türleri tespiti, bu türlerle ilgili bilgi ve belge toplanması, paylaşımı, canlıların yaşam alanlarının korunması ve her yaştan insanın bu konuda bilinçlendirilmesidir. Bu yönde her türlü etkinliğe destek veren ve (veya) organize eden 1500 kişilik bir TRAKUS topluluğu gönüllü olarak katkı sağlamaktadır.

www.tramem.org
İlk projenin devamı niteliğinde, benzer yapıda olan 2008 yılından beri çalışmalarına devam eden gayesi Türkiye’nin yabani memeli hayvanlarının korunması ve bilgilerinin derlenmesi olan TRAMEM.

www.trakel.org
Türkiye’nin kelebeklerini çalışan, diğer iki projenin devamı niteliğinde 2010 yılında başlayan TRAKEL projemizdir.
Desteklediğimiz projelerin ortak olan bir diğer amacı da; Ülkemizin kendi topraklarında var olan doğal yaşamı kendi insanları ile algılaması, bu konuda milli bir bilgi bankası yaratılmasıdır.

 
Esit Elektronik Sosyal Sorumluluk
 
TrakuşTramemTrakel
Esit 444 Tel